Jaką polisę podróżną kupić przed wyjazdem?

podróż, porady, ubezpieczenie

Polisa turystyczna pozwala nam na zabezpieczenie się przed różnymi nieprzewidzianymi zdarzeniami podczas wakacji. Nie tylko ułatwia nam uzyskanie leczenia – często ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów i inne aktywności. Jak wybrać najlepszą opcję?

 

1. Ubezpieczenie turystyczne – dla kogo jest przeznaczona?

2. Polisa podróżna – co obejmuje?

3. Pokrycie kosztów leczenia i nie tylko – na co zwrócić uwagę przy wyjeździe zagranicznym?

4. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na wakacje?

 

Ubezpieczenie turystyczne – dla kogo jest przeznaczona?

Wybierając się na urlop planujemy wiele najróżniejszych atrakcji, których chcemy doświadczyć. Część z nas lubi spędzać czas na zwiedzaniu czy uprawianiu sportu, podczas gdy innych interesuje opalanie i relaks nad brzegiem basenu w hotelu. Jednak niezależnie od tego, co chcemy robić i gdzie jechać, powinniśmy zadbać o nasze bezpieczeństwo – szczególnie, gdy jedziemy z dziećmi lub w większej grupie. Ubezpieczenie turystyczne pozwala nam poczuć się pewniej zarówno przy okazji wyjazdu zagranicznego, jak i krajowego. Pokrywa nie tylko koszty leczenia przy ewentualnym wypadku, ale może zrobić dla nas wiele więcej.

 

Polisa podróżna – co obejmuje?

Co do zasady przy okazji wakacji w kraju obowiązuje nas nasze podstawowe ubezpieczenie. Jeżeli jedziemy za granicę, możemy wyrobić bezpłatną kartę EKUZ, która zapewni nam pokrycie kosztów jeżeli ulegniemy wypadkowi. Jest to jednak bardzo podstawowa ochrona, która nie zawsze może być wystarczająca. Wykupowane prywatnie ubezpieczenie podróżne zapewnia nam także ochronę bagażu, sprzętu sportowego, assistance oraz NNW. Jest to dużo bardziej rozbudowany wariant, który przyda nam się szczególnie przy wyjazdach zagranicznych, zarówno tych bliskich jak i dalekich. To, jaki poziom ochrony otrzymamy zależy od umowy podpisanej z towarzystwem ubezpieczeniowym. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/.

 

Pokrycie kosztów leczenia i nie tylko – na co zwrócić uwagę przy wyjeździe zagranicznym?

Zanim zdecydujemy się na zakup polisy, powinniśmy dokładnie sprawdzić, jaką ochronę znajdziemy w ogólnych warunkach ubezpieczenia. W zależności od ceny możemy otrzymać wiele dodatkowych opcji, jak następstwa nieszczęśliwych wypadków czy ubezpieczenie bagażu podróżnego – opcja szczególnie przydatna gdy wybieramy się na dalekie zagraniczne wojaże z przesiadkami na lotniskach. Poza tym możemy znaleźć też takie opcje, jak:

  • ubezpieczenie opóźnienia bagażu lub lotu;
  • OC w życiu prywatnym;
  • OC w związku z uprawianiem sportu, jak i ubezpieczenie samego sprzętu.

Istnieje jednak szereg wyjątków, w przypadku których nie będziemy mogli skorzystać z ochrony oferowanej przez ubezpieczyciela. Stanie się tak, gdy weźmiemy udział w nielegalnym strajku, złamiemy lokalne prawo, dokonamy próby samobójstwa lub samookaleczenia, czy też w wyniku umyślnego działania spowodujemy wypadek samochodowy. Ubezpieczeniu nie podlega również wystąpienie zamieszek, klęsk żywiołowych czy działań wojennych na terenie, na którym spędzamy wakacje.

 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na wakacje?

Wybierając polisę turystyczną powinniśmy przede wszystkim bardziej zwrócić uwagę na dopasowanie jej do naszych potrzeb, aniżeli na samą cenę. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia powinna być realistycznie dobrana pod kątem tego co planujemy robić – inne OC będzie wymagane w przypadku wyjazdu w wysokie góry, a inne gdy naszym głównym celem stanie się zwiedzanie okolicy hotelu. Niezależnie od naszych potrzeb, znajdziemy dopasowane, dobre ubezpieczenie na stronie ubezpieczenie na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/.

materiał zewnętrzny

...

Najpopularniejsze:


Najnowsze: