Najprostsze zwroty po hiszpańsku

Hiszpania, języki obce, podróż

Nauka hiszpańskiego z roku na rok staje się w Polsce coraz popularniejsza. Ewidentnie Polacy docenili melodyjność tego języka, przez wielu uznawanego za najpiękniejszy na świecie. Poza tym hiszpański jest po prostu przydatny, ponieważ w języku tym mówi się w wielu miejscach na świecie. Wystarczy dosłownie chwila, aby nauczyć się posługiwać kilkoma najprostszymi zwrotami. Przedstawiamy takie zwroty, które zobrazują Ci, jak prosta może być nauka hiszpańskiego.

Nauka hiszpańskiego od podstaw – przywitaj się i zapoznaj

Niewątpliwie nauka hiszpańskiego powinna zaczynać się od przyswojenia podstawowych zwrotów. Należą do nich z pewnością zwroty powitalne, jak również te umożliwiające zapoznanie się z drugą osobą. Oto powszechnie stosowane zwroty hiszpańskie:

  • ¡Hola! – Cześć
  • ¿Cómo está? – Jak leci?
  • Cómo te llamas? – Jak masz na imię?
  • Me llamo… – Mam na imię
  • Mucho gusto – Miło cię poznać

Inne przydatne zwroty po hiszpańsku

Poza zwrotami dotyczącymi przywitania się i zapoznania istnieje również wiele innych przydatnych zwrotów po hiszpańsku. Na początku nauki hiszpańskiego warto zapoznać się między innymi z następującymi:

  • ¿Dónde está la parada de autobús más cerca? – Gdzie znajdę najbliższy przystanek autobusowy?
  • Aqui –tutaj
  • Dónde está los servicios? – Gdzie jest toaleta?
  • ¡Claro que si! – jasne, oczywiście
  • ¡Vale! – jasne, zgoda

Nauka hiszpańskiego w najszybszy możliwy sposób

Powyżej wymieniliśmy przykładowe zwroty po hiszpańsku, które warto przyswoić już na początku nauki języka. Oczywiście przydatnych zwrotów jest o wiele więcej. Warto je znać, jednak aby płynnie porozumiewać się w języku hiszpańskim to nie wystarczy. Konieczna jest nauka hiszpańskiego obejmująca również poznanie gramatyki, a przede wszystkim konwersację. W tym celu polecamy zapisać się na kurs hiszpańskiego. Pod okiem profesjonalisty, biegle posługującego się językiem hiszpańskim, można łatwo i szybko nauczyć się płynnie porozumiewać w danym języku. Niewątpliwie to najlepszy sposób nauki dla każdego, komu zależy na czasie i przede wszystkim zadowalających efektach edukacji.

Zapisz się już dziś: nauka hiszpańskiego Poznań

materiał zewnętrzny

Rejs morski – co ze sobą zabrać i w co się spakować?

Rejs morski – co ze sobą zabrać i w co się spakować?

Wyprawa na otwarte morze to prawdziwa gratka dla miłośników przygód. Zanim jednak wyruszymy w podróż, musimy skrupulatnie przemyśleć to, jak się spakować. Oprócz tego, co powinno znaleźć się w bagażu, istotną kwestią jest również to, w co się spakujemy. Czy powinien to być plecak, torba, czy może walizka? Sprawdźmy co przyda się podczas rejsu, jakie rzeczy są niezbędne, a co lepiej sobie darować.

Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem na urlop? Wszystko, co warto wiedzieć

Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem na urlop? Wszystko, co warto wiedzieć

Ubezpieczenie turystyczne jest szczególnie przydatne, gdy wyjeżdżamy za granicę. Pozwala zabezpieczyć się przed wysokimi kosztami leczenia w przypadku choroby lub wypadku. Chroni także przed konsekwencjami finansowymi wakacyjnych zdarzeń losowych – kradzieżą, zgubieniem bagażu, czy odwołaniem lotu. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach turystycznych i kiedy warto je wykupić?

...