Najprostsze zwroty po hiszpańsku

Hiszpania, języki obce, podróż

Nauka hiszpańskiego z roku na rok staje się w Polsce coraz popularniejsza. Ewidentnie Polacy docenili melodyjność tego języka, przez wielu uznawanego za najpiękniejszy na świecie. Poza tym hiszpański jest po prostu przydatny, ponieważ w języku tym mówi się w wielu miejscach na świecie. Wystarczy dosłownie chwila, aby nauczyć się posługiwać kilkoma najprostszymi zwrotami. Przedstawiamy takie zwroty, które zobrazują Ci, jak prosta może być nauka hiszpańskiego.

Nauka hiszpańskiego od podstaw – przywitaj się i zapoznaj

Niewątpliwie nauka hiszpańskiego powinna zaczynać się od przyswojenia podstawowych zwrotów. Należą do nich z pewnością zwroty powitalne, jak również te umożliwiające zapoznanie się z drugą osobą. Oto powszechnie stosowane zwroty hiszpańskie:

  • ¡Hola! – Cześć
  • ¿Cómo está? – Jak leci?
  • Cómo te llamas? – Jak masz na imię?
  • Me llamo… – Mam na imię
  • Mucho gusto – Miło cię poznać

Inne przydatne zwroty po hiszpańsku

Poza zwrotami dotyczącymi przywitania się i zapoznania istnieje również wiele innych przydatnych zwrotów po hiszpańsku. Na początku nauki hiszpańskiego warto zapoznać się między innymi z następującymi:

  • ¿Dónde está la parada de autobús más cerca? – Gdzie znajdę najbliższy przystanek autobusowy?
  • Aqui –tutaj
  • Dónde está los servicios? – Gdzie jest toaleta?
  • ¡Claro que si! – jasne, oczywiście
  • ¡Vale! – jasne, zgoda

Nauka hiszpańskiego w najszybszy możliwy sposób

Powyżej wymieniliśmy przykładowe zwroty po hiszpańsku, które warto przyswoić już na początku nauki języka. Oczywiście przydatnych zwrotów jest o wiele więcej. Warto je znać, jednak aby płynnie porozumiewać się w języku hiszpańskim to nie wystarczy. Konieczna jest nauka hiszpańskiego obejmująca również poznanie gramatyki, a przede wszystkim konwersację. W tym celu polecamy zapisać się na kurs hiszpańskiego. Pod okiem profesjonalisty, biegle posługującego się językiem hiszpańskim, można łatwo i szybko nauczyć się płynnie porozumiewać w danym języku. Niewątpliwie to najlepszy sposób nauki dla każdego, komu zależy na czasie i przede wszystkim zadowalających efektach edukacji.

Zapisz się już dziś: nauka hiszpańskiego Poznań

materiał zewnętrzny

Akcesoria off road do samochodów

Akcesoria off road do samochodów

Jazda off road jest uzależniającym hobby, które dostarcza wielu pozytywnych emocji. Coraz więcej osób decyduje się na sprawdzenie swoich sił w tym ekstremalnym sporcie. Z racji, iż warunki, w których poruszają się pojazdy są bardzo wymagające, należy się do nich właściwie przygotować m.in. inwestując w odpowiednie akcesoria.

Warty uwagi hotel – okolice Gdańska

Warty uwagi hotel – okolice Gdańska

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast Polski. Zachwyca miejscami do zwiedzania, takimi jak wiele różnego rodzaju zabytków na starym mieście, także ciekawe atrakcje, które przyciągną do siebie rodziny z dziećmi. Wśród nich ZOO, oceanarium w Gdyni, no i oczywiście plaże. Same Kaszuby to też mnóstwo urokliwych miejsc. Dlatego wybierając hotel, okolice Gdańska mogą być strzałem w dziesiątkę.

Co warto zobaczyć w Karkonoszach?

Co warto zobaczyć w Karkonoszach?

Karkonosze to piękny górski region, który oferuje niezapomniane przygody dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku. Wspinaczka na szczyt Śnieżki, rezerwaty przyrodnicze, trasy narciarskie i piesze, to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie oferują Karkonosze.

Jak spędzić udany urlop na Mazurach?

Jak spędzić udany urlop na Mazurach?

Wakacje na Mazurach to coraz popularniejszy wybór wśród Polaków, szukających spokoju i odpoczynku w pięknym krajobrazie. Region ten słynie z jezior, lasów i malowniczych wsi, a także bogatej oferty rozrywkowej i wypoczynkowej. Odwiedzając Mazury, można skorzystać z wielu atrakcji, takich jak rejsy po jeziorach, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe czy wędkowanie.

...

Najpopularniejsze:


Najnowsze: