Najprostsze zwroty po hiszpańsku

Hiszpania, języki obce, podróż

Nauka hiszpańskiego z roku na rok staje się w Polsce coraz popularniejsza. Ewidentnie Polacy docenili melodyjność tego języka, przez wielu uznawanego za najpiękniejszy na świecie. Poza tym hiszpański jest po prostu przydatny, ponieważ w języku tym mówi się w wielu miejscach na świecie. Wystarczy dosłownie chwila, aby nauczyć się posługiwać kilkoma najprostszymi zwrotami. Przedstawiamy takie zwroty, które zobrazują Ci, jak prosta może być nauka hiszpańskiego.

Nauka hiszpańskiego od podstaw – przywitaj się i zapoznaj

Niewątpliwie nauka hiszpańskiego powinna zaczynać się od przyswojenia podstawowych zwrotów. Należą do nich z pewnością zwroty powitalne, jak również te umożliwiające zapoznanie się z drugą osobą. Oto powszechnie stosowane zwroty hiszpańskie:

  • ¡Hola! – Cześć
  • ¿Cómo está? – Jak leci?
  • Cómo te llamas? – Jak masz na imię?
  • Me llamo… – Mam na imię
  • Mucho gusto – Miło cię poznać

Inne przydatne zwroty po hiszpańsku

Poza zwrotami dotyczącymi przywitania się i zapoznania istnieje również wiele innych przydatnych zwrotów po hiszpańsku. Na początku nauki hiszpańskiego warto zapoznać się między innymi z następującymi:

  • ¿Dónde está la parada de autobús más cerca? – Gdzie znajdę najbliższy przystanek autobusowy?
  • Aqui –tutaj
  • Dónde está los servicios? – Gdzie jest toaleta?
  • ¡Claro que si! – jasne, oczywiście
  • ¡Vale! – jasne, zgoda

Nauka hiszpańskiego w najszybszy możliwy sposób

Powyżej wymieniliśmy przykładowe zwroty po hiszpańsku, które warto przyswoić już na początku nauki języka. Oczywiście przydatnych zwrotów jest o wiele więcej. Warto je znać, jednak aby płynnie porozumiewać się w języku hiszpańskim to nie wystarczy. Konieczna jest nauka hiszpańskiego obejmująca również poznanie gramatyki, a przede wszystkim konwersację. W tym celu polecamy zapisać się na kurs hiszpańskiego. Pod okiem profesjonalisty, biegle posługującego się językiem hiszpańskim, można łatwo i szybko nauczyć się płynnie porozumiewać w danym języku. Niewątpliwie to najlepszy sposób nauki dla każdego, komu zależy na czasie i przede wszystkim zadowalających efektach edukacji.

Zapisz się już dziś: nauka hiszpańskiego Poznań

materiał zewnętrzny

Barcelona – co warto zobaczyć? 5 największych atrakcji!

Barcelona – co warto zobaczyć? 5 największych atrakcji!

Barcelona to jedno z najczęściej odwiedzanych miast nie tylko w Hiszpanii, ale także i w całej Europie. Znane jest z niesamowitych zabytków, bogatej kultury, rajskich plaż nad Morzem Śródziemnych, a nadto – niezapomnianych imprez. Nic więc dziwnego, że do Barcelony na wakacje przybywa rokrocznie rzesza ludzi, w tym także – wiele tysięcy naszych rodaków. Wobec tego, należy postawić sobie pytanie, co warto zobaczyć w Barcelonie? Jakie są jej największe atrakcje?

Nielimitowany internet mobilny w europejskich krajach

Nielimitowany internet mobilny w europejskich krajach

Internet mobilny jest nieodłącznym elementem życia we współczesnym świecie. Bez względu na to, czy podróżujemy w celach biznesowych, turystycznych czy po prostu z przyjaciółmi, potrzebujemy stałego dostępu do sieci. W miarę jak podróżujemy po Europie, zaczynamy zastanawiać się, jak zapewnić sobie nieograniczony dostęp do Internetu, aby móc korzystać ze wszystkich usług online bez przeszkód. W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom na zapewnienie sobie nielimitowanego internetu mobilnego w europejskich krajach.

6 pomysłów na weekend w Zakopanem z dziećmi

6 pomysłów na weekend w Zakopanem z dziećmi

Miasto w górach, jakim jest Zakopane, to idealne miejsce na weekendową eskapadę z najmłodszymi. Z otaczającymi je malowniczymi szczytami Tatr i bogatą ofertą rodzinnych atrakcji te tereny są dobrym wyborem, aby tworzyć wspólne wspomnienia w otoczeniu rodzimej przyrody. Przygotowaliśmy sześć pomysłów, które sprawią, że Twój pobyt w tym urokliwym regionie będzie niezapomnianą przygodą dla całej rodziny.

3 pomysły na weekend w Gdańsku

3 pomysły na weekend w Gdańsku

Gdańsk to miasto, które przyciąga turystów z całego świata swoją historią, architekturą, bogatą kulturą i pięknymi plażami nad Bałtykiem. W tym miejscu nieustannie przenikają się fascynująca przeszłość oraz nowoczesność, co widać wyraźnie, gdy spaceruje się po ulicach i różnych zakątkach. Jeśli planujesz weekend w tym miejscu, sprawdź w poniższym tekście trzy ciekawe propozycje, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać ten krótki czas.

...

Często odwiedzane: