Zamek Dunajec w Niedzicy

Zamek Dunajec w Niedzicy

Zamek Dunajec w Niedzicy to średniowieczna warownia, znajdująca się na prawym brzegu jeziora Czorsztyńskiego. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w południowej części województwa małopolskiego.

Najprostsze zwroty po hiszpańsku

Najprostsze zwroty po hiszpańsku

Nauka hiszpańskiego z roku na rok staje się w Polsce coraz popularniejsza. Ewidentnie Polacy docenili melodyjność tego języka, przez wielu uznawanego za najpiękniejszy na świecie. Poza tym hiszpański jest po prostu przydatny, ponieważ w języku tym mówi się w wielu miejscach na świecie. Wystarczy dosłownie chwila, aby nauczyć się posługiwać kilkoma najprostszymi zwrotami. Przedstawiamy takie zwroty, które zobrazują Ci, jak prosta może być nauka hiszpańskiego.

Zamek Czocha

Zamek Czocha

Zamek Czocha to jeden z najpiękniejszych średniowiecznych zamków na Dolnym Śląsku, nazywany polskim Hogwartem. Skąd się wzięła nazwa „czocha”? Ile trwa zwiedzanie zamku Czocha?

Zamek Książ w Wałbrzychu

Zamek Książ w Wałbrzychu

Zamek Książ w Wałbrzychu jest jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce. Wybudowany został na cyplu skalnym na wysokości 395 m n.p.m. Jaką powierzchnię ma zamek Książ w Wałbrzychu? Ile trwa zwiedzanie zamku Książ?

Giewont

Giewont

Giewont jest jednym z najbardziej znanych masywów górskich w Polsce. Jego wysokość to 1 894 m n.p.m. Ile trwa wejście na Giewont? W jaki sposób wniesiony został krzyż na Giewont?

Pałac w Mosznej

Pałac w Mosznej

Pałac w Mosznej to zabytkowa rezydencja barokowa, wybudowana w połowie XVIII wieku. Jet to jeden z najbardziej znanych zabytków na ziemi opolskiej.

Morskie Oko

Morskie Oko

Morskie Oko jest największe i najbardziej znane jezioro w Tatrach. Pierwsze pisemne wzmianki o jeziorze (wtedy znanym pod nazwą Biały Staw) pochodzą z 1575 roku. Jaką powierzchnię ma Morskie Oko?