Akcesoria off road do samochodów

motoryzacja, podróż, porady

Jazda off road jest uzależniającym hobby, które dostarcza wielu pozytywnych emocji. Coraz więcej osób decyduje się na sprawdzenie swoich sił w tym ekstremalnym sporcie. Z racji, iż warunki, w których poruszają się pojazdy są bardzo wymagające, należy się do nich właściwie przygotować m.in. inwestując w odpowiednie akcesoria.

Postaw na bezpieczną jazdę off road

Podstawą jazdy off road jest poruszanie się po jak najbardziej wymagającym terenie. Im więcej przeszkód czeka na uczestników tym większa frajda z jazdy. Turystyka off road dostarcza dużej dawki adrenaliny, radości z pokonywania wyzwań oraz potrzeby kreatywnego wychodzenia z podbramkowych sytuacji.

Jeżeli siadasz za kierownicą samochodu terenowego wiedz, że czeka Cię świetna zabawa! Strome podjazdy, błoto, przeprawy rzeczne – to tylko część z atrakcji, które czekają na Ciebie. Warto jednak pamiętać, że w bardziej wymagających warunkach zwiększa się ryzyko niebezpiecznych sytuacji. Przygotowując się do wyprawy należy zabezpieczyć się na każdą ewentualność, tak by zabawa nie skończyła się tragedią. 

Przed wyjazdem samochody terenowe powinny przejść przegląd pod kątem działania hamulców oraz amortyzatorów. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie, które przyda się jeżeli droga zahacza o nocne godziny. W przypadku samochodów off road mamy do czynienia z dużą ilością dodatków, które są specjalnie zaprojektowane pod warunki, w których będą musiały się sprawdzić. Zbrojone konstrukcje, niesamowicie solidne łączenia oraz trwałe materiały mają służyć nam pomocą i zwiększać bezpieczeństwo podczas przejazdów. Do najważniejszych elementów wyposażenia w wyprawach off road należą trapy oraz wyciągarki. 

Trapy na niestabilny grunt

Jednym z najczęstszych typów odmian tego sportu ekstremalnego jest off road przeprawowy, którego droga niejednokrotnie prowadzi przez bagniste, pełne błota drogi. Pomocne w takich sytuacjach są trapy, które możemy zakupić w wersji plastikowej, stalowej oraz kevlarowej.

Trapy układa się na podłożu w celu przeprowadzenia auta przez newralgiczne miejsce, w których siła samego silnika może być niewystarczająca. Możemy je ulokować na błocie, sypkim piasku lub kamieniach, a także wyślizganej drodze. Bardzo często od nich zależy, czy uda nam się opuścić niegościnny teren. Kładzie się je również na nierównym terenie, którego elementy mogłyby uszkodzić zawieszenie lub koła pojazdu. Powierzchnia trapu posiada wypustki, które bardzo dobrze współpracują z oponami. Auto na nich nie ślizga się i zyskuje doskonałą przyczepność. 

Musimy jednak pamiętać, że trapy wymagają dużej ilości miejsca żeby je przewieźć. Zazwyczaj montuje się je w specjalnie przystosowanych miejscach na zewnątrz samochodu.

Wyciągarki samochodowe

Wybierając się samochodem terenowym na trasę off road możesz być niemal pewny, że na jakimś odcinku drogi ugrzęźniesz w błocie. Najlepszym i najszybszym ratunkiem w takich sytuacjach są wyciągarki. Na rynku akcesoriów off road mamy ręczne wyciągarki, które wymagają większej pracy użytkownika oraz automatyczne, które bez problemu poradzą sobie z ciężkimi samochodami. Warto też wspomnieć, że to urządzenie, które będzie pomocne w razie wypadków na trasie takich jak np. przewrócenie samochodu. 

Jazda off road wymaga odpowiedniego, wcześniejszego przygotowania. Jednak jedną z podstawowych rzeczy jest bezpieczeństwo, które zagwarantuje Ci dobrą zabawę. Należy sprawdzić między innymi działanie hamulców, amortyzatorów oraz oświetlenie. Pomocne okażą się również trapy, które można zakupić w wersji plastikowej, stalowej lub kevlarowej. Warto pamiętać również o wyciągarce, która w niektórych sytuacjach może okazać się niezbędnym elementem, aby ruszyć w dalszą drogę.

artykuł sponsorowany

...

Najpopularniejsze:


Najnowsze: