Barcelona – co warto zobaczyć? 5 największych atrakcji!

ciekawe miejsca, Hiszpania, porady

Barcelona to jedno z najczęściej odwiedzanych miast nie tylko w Hiszpanii, ale także i w całej Europie. Znane jest z niesamowitych zabytków, bogatej kultury, rajskich plaż nad Morzem Śródziemnych, a nadto – niezapomnianych imprez. Nic więc dziwnego, że do Barcelony na wakacje przybywa rokrocznie rzesza ludzi, w tym także – wiele tysięcy naszych rodaków. Wobec tego, należy postawić sobie pytanie, co warto zobaczyć w Barcelonie? Jakie są jej największe atrakcje?

Sagrada Familia

Jedną z najważniejszych atrakcji Barcelony jest bazylika Sagrada Familia, majestatyczna świątynia zaprojektowana przez słynnego architekta Antoniego Gaudiego. To niezwykłe arcydzieło architektoniczne jest symbolem miasta i jednym z najważniejszych przykładów stylu modernistycznego. Prace nad budową rozpoczęły się w 1882 roku i, co ciekawe, trwają po dziś dzień. Wszystko to powoduje, że Sagrada Familia plasuje się w czołówce najbardziej rozpoznawalnych zabytków na całym świecie! Jej unikalna fasada, bogate zdobienia i niezwykła wysokość przyciągają miliony turystów każdego roku.

Barcelona Sagrada Familia

Park Güell

Kolejnym niezwykłym miejscem w Barcelonie jest Park Güell, kolejna perła stworzona przez Antonio Gaudiego. Ten magiczny park to połączenie natury i architektury. Można w nim znaleźć zarówno fantastyczne mozaiki, kolorowe kolumny jak też i nietypowe rzeźby. Park ten oferuje piękne widoki na miasto i jest doskonałym przykładem stylu modernistycznego. Co warte podkreślenia, miejsce to jest także wpisane na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

La Rambla

La Rambla to najbardziej kultowa ulica w Barcelonie, stanowiąca niekwestionowane serce miasta, “miejsce, które nie zasypia”. Pełna jest znanych restauracji, sklepików oraz ekskluzywnych butików. Spacerując po La Rambla, można podziwiać ulicznych artystów, potargować się z handlarzami, a przede wszystkim chłonąć lokalną kulturę. Ulica prowadzi do Placu Katalonii i łączy wiele ważnych dzielnic miasta, czyniąc ją idealnym punktem wyjścia do zwiedzania dalszego zwiedzania Barcelony.

Muzeum Picassa

W Barcelonie znajduje się jedno z najważniejszych muzeów poświęconych wielkiemu artyście oraz wieloletniemu mieszkańcowi stolicy Katalonii – Pablo Picasso. Muzeum Picasso zawiera ogromną kolekcję jego dzieł, obejmującą różne okresy jego twórczości, w tym prace z okresu młodości, kubizmu i wiele innych. To doskonała okazja, aby poznać dokładniej prace jednego z najważniejszych malarzy w historii.

Katedra św. Eulalii

Katedra św. Eulalii, znana również jako La Seu, to monumentalna katedra gotycka w samym sercu Barcelony. Jej budowla rozpoczęła się w XIV wieku i trwała wiele lat. Katedra ta zachwyca swoją architekturą, witrażami i imponującymi detalami. W katedrze znajduje się także taras widokowy, z którego roztacza się fantastyczna panorama stolicy Katalonii. Prawdziwy fenomenem katedry jest nie tylko jej historyczne znaczenie, ale przede wszystkim – fakt, iż jest niesamowicie spokojnym i dostojnym miejscem, pomimo położenia w samym centrum wielkiego miasta.

Do Barcelony można się wybrać na wakacje z ITAKĄ – zwiedzić w ramach wycieczki objazdowej po Hiszpanii, polecieć na weekendowy city break albo wybrać wczasy w jednym z hoteli w ofercie SMART!

materiał zewnętrzny

...

Często odwiedzane: