Co warto zobaczyć w Brazylii?

Brazylia, ciekawe miejsca

Brazylia to południowoamerykański kraj z pięknymi plażami, kosmopolitycznymi miastami i dużymi rezerwatami przyrody. Wśród rzeczy do zobaczenia w Brazylii są imponujące zabytki architektury, idylliczne nadmorskie wioski, wraz z najbardziej znanym karnawałem na naszej planecie. Oto Co dokładnie warto zobaczyć w Brazylii.

Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro

Na jednym z miejskich wzgórz Rio de Janeiro – Morro de Corcovado na wysokości 700 metrów nad poziomem morza i na terenie parku narodowego – stoi ikona miasta i kraju, posąg Chrystusa Odkupiciela. Jest to niewątpliwie jeden z najistotniejszych zabytków do zobaczenia w Rio de Janeiro. Choć widać go z daleka z wielu części miasta, to z bliska robi jeszcze większe wrażenie. Dodatkowo, Chrystus Odkupiciel jest jednym z 7 nowych cudów współczesnego świata. Statua mierzy 38 metrów i jest wykonana w stylu Art Deco i reprezentuje wiarę mieszkańców Rio de Janeiro, jest symbolem odkupienia, przebaczenia i ochrony. Ale poza oczywistą symboliką religijną, widoki na miasto z tamtejszego punktu widokowego są naprawdę spektakularne.

Plaża Copacabana

Plaża Copacabana to drugie najbardziej znane miejsce w Rio de Janeiro. To miejsce, w którym naprawdę można poczuć lokalną atmosferę “Carioca”, z jej ulicznymi sprzedawcami, jej zgiełkiem i spektakularną promenadą, Można tam usiąść w jednym z barów na plaży i napić się świeżo otwartego kokosa, lub drinka. Jedną z obowiązkowych rzeczy do zrobienia w Rio de Janeiro jest spacer wzdłuż 7 kilometrowej alei na plaży Copacabana. Tutaj możesz cieszyć się najbardziej charakterystyczną atmosferą Rio. Trzeba tylko mieć oczy otwarte, żeby wyłapać wszystko, co dzieje się wokół i oczywiście pilnować portfela, bo to jeden z najbardziej znanych obszarów wśród kieszonkowców.

Iguazu

Wodospady Iguazu

Jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać na wakacje w Brazylii, Wodospady Iguazu są jednym z najlepszych miejsc turystycznych w Ameryce Południowej. Piękno tego miejsca sprawiło, że zostało ono uznane przez UNESCO za obiekt światowego dziedzictwa kulturowego; poza tym jest to obszar chroniony, ponieważ w jego wnętrzu znajduje się kilka rodzajów lasów. W tym parku narodowym najważniejszym miejscem są wodospady Iguazu, a ten naturalny raj jest uznawany za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Zwiedzanie wodospadów Iguazu jest jednym z głównych miejsc do zobaczenia w Brazylii i doświadczeniem, które każdy powinien przeżyć przynajmniej raz w życiu.

Sao Paulo

Ulice Sao Paulo przypominają największe miasta świata i nie bez powodu, ponieważ jest to najludniejsze miasto w Brazylii i jeden z głównych ośrodków miejskich w Ameryce Południowej.

Piękne budynki o awangardowej architekturze i długie aleje to jedne z głównych atrakcji miasta. Wśród ulic tego miasta znajduje się klejnot o nazwie: Parque da Ibirapuera, przez wielu nazywany południowoamerykańskim Central Parkiem. Są to zielone płuca Sao Paulo, o powierzchni 158 hektarów i trzech sztucznych jeziorach, które nadają swoisty akcent widokom tego parku.

Paulista Avenue to kolejne miejsce do odwiedzenia w mieście; jest to najważniejsza arteria drogowa, z budynkami kulturalnymi, doskonałymi restauracjami, wieloma sklepami i miejscami do zobaczenia. Inne ważne miejsca to Teatro Municipal de Sao Paulo, inspirowany włoskimi operami, oraz Catedral da Sé, gdzie znajdziemy jedne z największych organów w Ameryce Południowej.

materiał zewnętrzny

...

Najpopularniejsze:


Najnowsze: