Od czego zacząć przygotowania organizacji Komunii dla dziecka?

dzieci, porady

Pierwsza Komunia Święta to istotne wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i całej rodziny. Dlatego też jego organizację należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem – tak, by wszyscy członkowie rodziny mogli świętować ten wyjątkowy dzień ze spokojem i skupiając się na młodym człowieku.

Rezerwacja restauracji – warto zrobić to z wyprzedzeniem

Choć większości rodziców to może wydawać się nieoczywiste, to organizację przyjęcia komunijnego warto rozpocząć ze sporym wyprzedzeniem właśnie od rezerwacji w restauracji. Ma to związek z terminem, w jakim wypada Komunia – Szczecin czy inne duże miasta Polski nie mają po prostu tylu dobrych restauracji, które można by wynająć w dniu Komunii. Wiele dzieci przeżywa tę uroczystość w jednym terminie, a co za tym idzie – sprawdzonych miejsc z dobrej jakości kuchnią po prostu brakuje. Niektórzy rodzice wynajmują sale na Komunie nawet rok czy dwa lata przed uroczystością!

Ustalenie menu i zamówienie tortu

W następnej kolejności – już bliżej samego terminu Komunii Świętej – należy ustalić w restauracji menu, a także zamówić tort komunijny. Uwaga: w przypadku tego drugiego również warto poszukać sprawdzonej cukierni z wyprzedzeniem – okres komunijny zazwyczaj jest czasem, kiedy wielu cukierników ma grafik wypełniony po brzegi.

Zaproszenie gości

Wreszcie – można przejść do zapraszania komunijnych gości. Jest to czynność, którą warto zająć się na kilka miesięcy przed uroczystością. Choć najbliższa rodzina zazwyczaj jest świadoma, że dziecko będzie w tym roku przystępować do Komunii Świętej, warto przekazać zaproszenia z pewnym wyprzedzeniem. To pozwoli członkom rodziny zaplanować swoje prywatne sprawy tak, by mogli oni uczestniczyć w tym istotnym wydarzeniu.

Zakup wyprawki komunijnej

Wyprawka komunijna to nie tylko alba czy sukienka, ale również dodatki do niej. W pierwszej kolejności warto zorientować się, czy w naszej parafii panuje zwyczaj, że dzieci ubierają się w takie same alby, które można zamówić w kancelarii. Jeśli nie – możemy ruszyć na poszukiwania! Podczas wypraw po sklepach nie zapominajmy również o takich elementach jak świeca czy złoty łańcuszek.

Nie zapominajmy o stronie duchowej

Przygotowując siebie i dziecko do Komunii Świętej warto wziąć pod uwagę również te wymagania, które są stawiane przez katechetę czy samą parafię. Dzieci często muszą uczestniczyć w próbach, a także opanować poszczególne modlitwy. Wspomóżmy naszą pociechę w tym procesie i zaplanujmy swój grafik tak, by móc uczestniczyć w tych istotnych dla dziecka momentach!

Zadbajmy o dziecko i rodziców

Na koniec pamiętajmy również o tym, by zadbać o wygląd zarówno dziecka, jak i rodziców. Małą dziewczynkę umówmy do fryzjera tak, by podczas tego ważnego dnia mogła pochwalić się piękną fryzurą. Rodzice również powinni z wyprzedzeniem umówić wizyty u fryzjerów czy kosmetyczek.

Odpowiednio zaplanowany dzień pierwszej Komunii Świętej zapewni spokój ducha przede wszystkim rodzicom. Ten z kolei przełoży się na pewność siebie i spokój u dziecka, które jest tego dnia najważniejsze. Pozwólmy mu przeżywać to istotne wydarzenie tak, by uniknąć nadmiernego stresu związanego np. z planowaniem komunijnego obiadu na ostatnią chwilę.

materiał zewnętrzny

...

Najpopularniejsze:


Najnowsze: