Pomysły na zimowe aktywności z dziećmi

dzieci, porady, rozrywka

Zastanawiasz się, jak spędzić ferie ze swoją pociechą? Oto 15 pomysłów na zimowe aktywności z dziećmi na dworze i w domu!

1. Ulepienie bałwana

Najlepszą zimową atrakcją dla maluchów są zabawy na śniegu. Warto wykorzystać tę okazję, aby wspólnie ulepić bałwana. Możecie udekorować go razem różnymi dodatkami, aby nadać mu oryginalny wygląd.

2. Bitwa na śnieżki

To również klasyczna zimowa zabawa, która sprawdzi się nie tylko na ferie zimowe w górach z dziećmi, ale również w trakcie zimy w mieście.

3. Wyjście na łyżwy

W wielu miastach zimą otwierane są lodowiska, dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z takiej atrakcji. Przy lodowiskach działają również wypożyczalnie łyżew, gdzie za symboliczną opłatą można wypożyczyć potrzebny sprzęt.

4. Spacer na łonie natury 

Wybierzcie się razem na spacer do pobliskiego lasu, parku lub nad jezioro w poszukiwaniu śladów zimowej fauny i flory.

5. Zjeżdżanie na sankach

Wystarczy niewielka górka i sanki, aby zapewnić maluchom mnóstwo dobrej zabawy. Sanki możecie również zabrać ze sobą na spacer.

6. Wyjazd na ferie w góry

Doskonałym pomysłem będą ferie zimowe w górach z dziećmi. Możecie razem spacerować szlakami, korzystać ze zjazdów na nartach, sankach oraz innych atrakcji przygotowanych przez górskie miejscowości i hotele.

7. Puszczanie baniek mydlanych na mrozie

Gdy na dworze temperatura jest ujemna, bańki będą natychmiast zamarzały, tworząc mroźne kule.

8. Granie w planszówki

Zima to też znakomita pora, by pograć w gry planszowe. W księgarniach i sklepach z planszówkami czeka mnóstwo propozycji dla całej rodziny.

9. Wspólne zrobienie karmnika dla ptaków

Zbudowanie karmnika razem z rodzicem będzie świetnym zajęciem dla malucha. Możesz również kupić gotowy karmnik, a następnie razem z dzieckiem regularnie uzupełniać go nasionami i obserwować ptaki.

10. Wyjście do teatru

Teatry zapraszają zimą na ciekawe spektakle przeznaczone dla najmłodszych. Do teatru można wybrać się nawet z kilkuletnim dzieckiem.

11. Wizyta w bibliotece

Aby zaszczepić w dziecku zamiłowanie do książek, warto wybrać się razem do biblioteki. Tam na najmłodszych czeka mnóstwo ciekawych książek, które można wypożyczyć do domu.

12. Nauka jazdy na nartach

Jazda na nartach to niesamowita frajda oraz świetny sposób na zimową aktywność. Doskonałą okazją, aby zdobyć takie umiejętności, będą ferie zimowe w górach z dziećmi. W wielu miejscowościach działają szkółki narciarskie, gdzie dzieci mogą nauczyć się jeździć na nartach pod okiem instruktora.

13. Zimowe ognisko

Ognisko można zorganizować nie tylko latem, ale również w trakcie zimy. Taka odmiana scenerii na pewno przypadnie do gustu maluchom. Możecie upiec kiełbaski, chleb, pianki.

14. Wizyta w muzeum

Muzea to kapitalna atrakcja na zimę dla dzieci, dzięki której mogą poszerzyć swoją wiedzę. Wiele z nich organizuje też zimowe warsztaty.

15. Domowej roboty ciasteczka

Świetnym pomysłem na spędzenie czasu w domu będzie wspólne przygotowanie wyśmienitych ciasteczek. Wybierzcie prosty przepis, razem je upieczcie, a potem udekorujcie.

materiał zewnętrzny

...

Najpopularniejsze:


Najnowsze: