Rejs morski – co ze sobą zabrać i w co się spakować?

podróż, porady, sprzęt turystyczny

Wyprawa na otwarte morze to prawdziwa gratka dla miłośników przygód. Zanim jednak wyruszymy w podróż, musimy skrupulatnie przemyśleć to, jak się spakować. Oprócz tego, co powinno znaleźć się w bagażu, istotną kwestią jest również to, w co się spakujemy. Czy powinien to być plecak, torba, czy może walizka? Sprawdźmy co przyda się podczas rejsu, jakie rzeczy są niezbędne, a co lepiej sobie darować.

Najważniejsze rzeczy – dokumenty, ubezpieczenie i leki

Jedną z kluczowych spraw podczas rejsu jest posiadanie wszystkich niezbędnych dokumentów, które uprawniają nas np. do przekroczenia granicy. Podczas pakowania nie możemy więc zapomnieć o dokumentach takich jak dowód osobisty, czy paszport, w zależności od tego, jak wypada trasa rejsu. Oprócz tego należy mieć ważne ubezpieczenie np. w formie karty EKUZ, która obowiązuje na terenie krajów Unii Europejskiej.

W pozostałych przypadkach warto zabezpieczyć się wykupując ubezpieczenie turystyczne, a polisę wydrukować i umieścić w bagażu. Co więcej, nie możemy zapomnieć o lekarstwach, w szczególności, jeżeli przyjmujemy je na stałe. Warto zabrać ze sobą również podstawową apteczkę, w tym proszki na ból głowy czy mdłości.

Jakie ubrania zabrać na rejs morski?

W zależności od tego, czy wyruszamy w rejs tropikalny, czy będziemy poruszać się po wodach w zimnych rejonach, warto zabrać ubrania dostosowane do warunków pogodowych. Niezależnie jednak od trasy, zawsze warto mieć pod ręką nieprzemakalną i wiatroszczelną kurtkę oraz ciepłą bluzę i spodnie. Pogoda na morzu bywa bowiem nieprzewidywalna. W niektórych rejsach konieczne może okazać się również zabranie ze sobą nieprzemakalnych butów i sztormiaka, który ochroni nas przed deszczem i intensywnym wiatrem. Kolejnym pytaniem jest, w co spakować te wszystkie rzeczy? Najmniej praktyczne okazują się sztywne walizki na kółkach. Miejsce w kajutach jest zazwyczaj ograniczone dlatego warto postawić na torbę, plecak lub miękką turystyczną torbę na kółkach. Łatwo będzie je schować po rozpakowaniu wszystkich rzeczy.

Co jeszcze przyda się podczas rejsu morskiego i w co się spakować?

Oprócz wymienionych wyżej elementów garderoby oraz dokumentów istotne jest również spakowanie drobniejszych akcesoriów. Podczas rejsu nie możemy się obyć bez artykułów do higieny osobistej. Koniecznie należy więc pamiętać o dobrze wyposażonej kosmetyczce, ręcznikach i wygodnych klapkach. Oprócz tego warto zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV oraz krem spf. Dzięki temu promienie słoneczne nie będą naszą zmorą. Większość z nas nie wyobraża sobie wycieczki bez elektroniki w postaci telefonu, aparatu czy laptopa.

Dobrze jest mieć na względzie fakt, by zabezpieczyć elektronikę i zapakować ją w ochronne pokrowce np. typu dry pack. Co więcej, powinniśmy pomyśleć o nakryciu głowy. W zależności od rodzaju rejsu powinna to być czapka z daszkiem, kapelusz lub ciepła czapka chroniąca od wiatru. Nie możemy zapomnieć również o środkach płatniczych typu gotówka lub karta do bankomatu, z których z pewnością będziemy korzystać .

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://sklepwind.pl/

materiał zewnętrzny

...