Rodzinne wakacje na Majorce – najlepsze miejsca bez tłumów

ciekawe miejsca, Hiszpania, wakacje

Mnogość opcji turystycznych, proponowanych obecnie zarówno przez biura, jak i przez żywą wyobraźnię podróżniczych wolnych strzelców, sprawia, że każdy może znaleźć wakacje w sam raz dla siebie. Jak w każdej sprawie ludzie dzielą się na wiele obozów. Jedni wolą spokojne, ciche, błogie wakacje w głuszy lub kameralnych miejscowościach, nieodkrytych przez turystów. Inni wybierają kurorty z tysiącami opinii bogatym zapleczem udogodnień.

Oczywiście, najistotniejszą rzeczą jest wybór konkretnego kierunku podróży. W góry czy nad morze? Czy może gdzieś dalej, ale oba naraz? Frapującą propozycją dla wielu niezdecydowanych mogą być urokliwe, małe miasteczka Majorki.

Poniżej prezentujemy listę pięciu czarownych miejscowości, wartych odwiedzenia w okresie urlopowych wojaży.

1. Petra

Położone w centrum Majorki miasteczko urzeka tętniącymi życiem placykami, pełnymi urokliwych barków, restauracji i kawiarni. Przybytki te serwują lokalne specjały regionalnej kuchni. W Petrze urodził się Juniper Serra, założyciel San Francisco, a o jego życiu można dowiedzieć się w lokalnym Muzeum Misjonarza Junipero Serra.

2. Sóller

Sóller położone jest w środkowej części Sierra Tramuntana. Miasteczko słynie z bujnych gajów pomarańczowych, mówi się nawet, że tam rosną najlepsze pomarańcze w całej Hiszpanii. Istotnym udogodnieniem jest również kolejka Sóller Train, łącząca miejscowość ze stolicą, Palmą.

3. Campos

Campos jest znane z odbywających się dwa razy w tygodniu targów, podczas których można nabyć lokalne produkty rolne. Miasteczko słynie również ze swojego rustykalnego uroku, surowej urody a także dwóch wspaniałych plaż: Es Trenc i Sa Rapita.

4. Artà

Szczególne zamiłowanie do Artà mogą poczuć fascynaci architektury: na zwiedzanie czeka Sanktuarium San Salvador i Kościół Przemienienia Pańskiego. Okolica oferuje również mnogość wyrobów rękodzielniczych, takich jak wiklinowe kosze czy ceramika.

Majorka

5. Valldemossa

Jest najwyżej położonym na wyspie miasteczkiem. Przepiękne krajobrazy górskie, niewielka liczba mieszkańców a także wygodne skomunikowanie ze stolicą wyspy czynią ją atrakcyjnym celem urlopowym.

Wakacje mogą być bardziej lub mniej spontaniczne, potrafią wyluzować i zestresować, przynieść największe radości i doprowadzić do szewskiej pasji. Aby dobrać najlepsze miejsce dopasowane do potrzeb swoich oraz najbliższych warto zapoznać się z innymi propozycjami, jakie oferuje turystom piękna Majorka, np. tutaj: https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#male-miasta

...

Najpopularniejsze:


Najnowsze: