Wakacje na Kaszubach – co warto zobaczyć? Gdzie się zatrzymać?

ciekawe miejsca, Polska, woj. pomorskie

Kaszuby to przepiękna kraina, która położona jest w województwie pomorskim. Co roku, głównie w sezonie letnim, przyjeżdżają tu rzesze turystów spragnionych aktywnego wypoczynku. Można tu jeździć na rowerze, uczyć się pływać, uprawiać sporty wodne, spacerować, a także podziwiać przepiękne i malownicze krajobrazy. Kaszuby to wyjątkowy i urokliwy zakątek Polski, który odznacza się bogatą historią i unikatowym folklorem. Będąc tam, dobrze jest zobaczyć wiele, ciekawych miejsc. Jakich? Gdzie warto się zatrzymać, planując urlop na Kaszubach? Zachęcamy do lektury.

Atrakcje na Kaszubach 

Poniżej przedstawiamy wybrane atrakcje na Kaszubach, które z pewnością warto odwiedzić lub też zobaczyć. 

  • Słowiński Park Narodowy –  należy poruszać się po nim tylko po wyznaczonych szlakach. Rozsądnie jest jednak wybrać ścieżkę mniej uczęszczaną, dzięki czemu można uniknąć tłumów, a także zobaczyć wiele ciekawych miejsc. W Słowińskim Parku Narodowym warto zajrzeć do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, obejrzeć Wydmę Łącką, Wydmę Czołpińską, Rowokół, czyli najwyższe wzniesienie polodowcowej moreny czołowej. 
  • Skansen we Wdzydzach Kiszewskich – jest to najstarszy skansen, leżący w Polsce. Na wielu turystach robi ogromne wrażenie. Znajduje się tu sporo unikatowych pozostałości architektury, które nawiązują do XIX wieku. Oprócz skansenu we Wdzydzach Kiszewskich można również wejść na wieżę widokową, z której rozciąga się rozległy widok na teren Krzyża Jezior Wdzydzkich. 
  • Szlaki piesze, Beskid Kaszubski z Wieżycą – osoby, które jadą na Kaszuby przede wszystkim po to, aby aktywnie odpoczywać, powinny decydować się na wybranie się na szlaki piesze po Wzgórzach Szymbarskich, w których można poczuć się zupełnie, jak w górach. Znajduje się tu kilka szczytów, między innymi Wieżyca. Szczególnie polecanymi pieszymi ścieżkami są trasy położone w okolicach Somonina, Ostrzyc czy Szymbarku. 

Kaszuby – gdzie się zatrzymać? 

Planując urlop na Kaszubach, warto zatrzymać się w uroczej i spokojnej miejscowości Skoszewo, która położona jest w samym sercu Kaszub. Mieści się w niej luksusowy kompleks Palmowe Wzgórze. Turyści mogą zdecydować się tu na wynajem przestronnych apartamentów lub też domków. Jest to świetny pomysł na wyjazd dla całej rodziny lub też grupy przyjaciół. Oprócz licznych udogodnień, takich jak jacuzzi lub sauna, goście mogą zdecydować się na aktywny wypoczynek, np. nauczyć się uprawiać różne sporty wodne, pograć w bilarda, ping-ponga, siatkówkę lub piłkarzyki. Wieczorami natomiast dla chętnych organizowane jest ognisko wśród zieleni i natury. 

Wakacje na Kaszubach mogą być niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny lub grupy przyjaciół, chcących zobaczyć wiele ciekawych miejsc i spędzić aktywnie czas. Będąc na Kaszubach, dobrze jest zwiedzić przede wszystkim Słowiński Park Narodowy, a także popularny Skansen we Wdzydzach Kiszewskich. Planując urlop na Kaszubach, warto zdecydować się też na rezerwację miejsc w popularnym kompleksie Palmowe Wzgórze, gdzie dla gości przewidzianych jest kilka przestronnych domków oraz dwa luksusowe apartamenty, z licznymi udogodnieniami. 

materiał zewnętrzny

...

Często odwiedzane: