Wycieczki szkolne 3-dniowe – gdzie pojechać i jakie aktywności zapewnić, by dzieci były zachwycone?

dzieci, podróż, porady

Najmłodsi często mają duże wymagania względem atrakcji, jakie się im oferuje. Są ciekawi różnych rzeczy, ale też szybko się nudzą, jeśli zwiedzanie muzeum się przedłuży lub gdy niewiele się dzieje. Organizując wyjazd dla podopiecznych, należy odpowiednio wyważyć czas poświęcony na zabawę i na poznawanie nowych miejsc. Istotna jest też kwestia bezpieczeństwa. Jeśli planujesz zabrać uczniów w interesującą dla nich podróż, sprawdź najpierw nasze propozycje.

Niepowtarzalne nadmorskie klimaty

Morze jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych wycieczek szkolnych i rodzinnych. Słońce, fale, plaża zachęcają do zabawy i odpoczynku. Decydując się przy okazji na lokalizację w ciekawym regionie jak Kaszuby, można do wypoczynku dołączyć zwiedzanie pięknych i zabytkowych miejsc, budynków i muzeów. Gdy do dyspozycji są tylko 3 dni, najlepiej zaplanować przyjazd w te strony, jeśli ma się do przejechania nie więcej niż 200–300 kilometrów.

Ciekawe atrakcje w górach

Dla szkół oraz innych instytucji, które organizują wyjazdy dla najmłodszych w centrum i na południu kraju, dobrym wyborem będą góry. Wycieczki szkolne 3–dniowe można zorganizować do Krakowa lub w inne miejsca w Tatrach, Karkonoszach, Beskidach, czy Bieszczadach. Na stronie horyzont.net.pl znajdziesz dużo więcej propozycji. Sprawdzone miejsca i szczegółowo zaplanowane atrakcje są podstawą do zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym podczas podróży.

Zagraniczny wyjazd na krótko

Niedługi czas, jaki przeznaczony jest na drogę i wszystkie punkty harmonogramu, nie wyklucza wyjazdów zagranicznych. Ciekawe miejsca czekają już w niedużej odległości od granicy, w miejscowościach takich jak Drezno czy Praga. Jest to dobra propozycja dla szkół z zachodniej i południowej części kraju. Należy jedynie pamiętać o dokumentach, takich jak dowody osobiste, które dzieci muszą posiadać. Dobrze jest też wybrać do tego odpowiednie biuro turystyczne, które zapewni bezpieczny przejazd i interesujący plan zwiedzania.

Zabytki miejskie – dużo ciekawych miejsc do zobaczenia w krótkim czasie

Nieduża ilość czasu często ogranicza różne możliwości. Powoduje też to, że niektórzy organizatorzy zakładają zbyt intensywne przemieszczanie się i oglądanie zabytków i innych miejsc. Nie jest to dobre, szczególnie dla najmłodszych grup. Dlatego, decydując się na konkretne biuro turystyczne, warto wybrać to, które umie dopasować swoje propozycje do potrzeb uczestników i nie stawia jedynie na muzea. Dobrze jest urozmaicić szkolną wycieczkę 3–dniową wizytą w ZOO, na lodowisku, czy w teatrze.

Rozrywka i edukacja

Jak już to było wspomniane – warto podzielić czas na merytoryczne zajęcia w terenie oraz na rozrywkę. Dzięki temu dzieci nie stracą zainteresowania tym, co się wokół nich dzieje i będą chętnie uczestniczyły w kolejnych zorganizowanych wydarzeniach. Starannie zaplanowany czas i współpraca z odpowiednim biurem turystycznym, mogą zaowocować intensywną, ale nie męczącą dla dzieci 3–dniową wycieczką szkolną. Jeśli chcesz zapewnić taką podróż swoim uczniom, sprawdź ofertę na horyzont.net.pl.

materiał zewnętrzny

...

Najpopularniejsze:


Najnowsze: