Przewodnik po zakładach na Tour de France, strategia i wskazówki

rozrywka, sport

Najważniejszy wyścig kolarski na świecie, Tour de France, składa się z indywidualnych wyścigów jazdy na czas, w których kolarze startują o różnych porach i ścigają się samotnie, bez swoich kolegów z drużyny. Z tego powodu ten rodzaj wyścigu jest również znany jako wyścig prawdy.

Zasady wyścigu

Zwycięzcą jest zawodnik, który ukończy wyścig najszybciej jak to możliwe. Czas każdego zawodnika na każdym etapie jest sumowany, aby obliczyć całkowity czas potrzebny do ukończenia wyścigu.
Zwycięzcą klasyfikacji generalnej zostaje zawodnik z najniższym czasem ukończenia wyścigu. Podczas całego wyścigu słynna żółta koszulka przechodzi z jednego kolarza na drugiego, gdy jest noszona przez aktualnego lidera klasyfikacji generalnej. Pozostaje jednak pytanie, kto ją zachowa?

Rodzaje zakładów na Tour de France

Niektórzy bukmacherzy online oferują lepsze kursy i spready na Tour de France niż inni. Niektóre z najpopularniejszych rodzajów zakładów są następujące:
Zakłady na ostatecznego zwycięzcę
Dla wszystkich tych, którzy lubią prostotę, absolutny zwycięzca Tour de France jest świetną opcją. Wszystko, co musisz zrobić, to odgadnąć zwycięzcę zawodów. Opisaliśmy już powyżej w tekście, w jaki sposób kolarze rywalizują o zwycięstwo. Sprawdź tabelę, aby uzyskać więcej informacji na temat aktualnych faworytów.

Zakłady na wyścig kolarski

Jest to specjalny rodzaj zakładów darmowe pieniądze za rejestrację kolarskich oferowany przez niektóre zakłady bukmacherskie. Ogólny wynik nie ma wpływu na wynik zakładu na mecz. Ten rodzaj zakładów kolarskich jest zaprojektowany jako starcie dwóch przeciwników i jest również znany jako zakład jeden na jednego.
Zazwyczaj bukmacher sam wybiera dwóch zawodników przeciwko sobie, a Ty musisz wytypować zwycięzcę. Bez względu na ich ogólną rangę, jeśli wybrany zawodnik uzyska lepszy wynik niż jego przeciwnik, Twój zakład na mecz zostanie uznany za wygrany.

Zakłady z handicapem

Wyścigi handicapowe w kolarstwie mają na celu zachęcenie zawodników. Oznacza to, że w tego typu wyścigach zawodnicy mają różne czasy startu. Ponieważ ich siła i prędkość są nierówne, podstawową ideą jest uczynienie wyścigu bardziej sprawiedliwym. Innymi słowy, wyścigi z handicapem dają niewielką przewagę mniej utytułowanym zawodnikom.

Pierwsza trójka i pierwsza dziesiątka

Wybór zwycięzcy może wydawać się trudny i ryzykowny, zwłaszcza na wczesnych etapach wyścigu. Dlatego też istnieją alternatywne opcje. Możesz postawić na swojego ulubionego kierowcę, który ukończy wyścig w pierwszej trójce lub pierwszej dziesiątce.

Zwycięzca Tour de France na punkty

Klasyfikacja punktowa to wydarzenie opcjonalne, na które można znaleźć specjalne kursy zakładów na Tour de France. Lider nosi zieloną koszulkę. Jest to również rywalizacja sprinterska, więc jej oglądanie może być bardzo interesujące. Oprócz tych wszystkich rodzajów zakładów na Tour de France, obstawianie zwycięzcy wyścigu i etapu jest jednym z najbardziej popularnych. Można również obstawiać mecze każdego wyścigu lub etapu, przewidując, który kolarz ukończy na najlepszej pozycji, a nawet która drużyna zajmie wyższe miejsce.
Niektóre zakłady bukmacherskie oferują również specjalne rodzaje zakładów. Na przykład, czy kolarz z Francji wygra etap 20 września lub czy ten sam kolarz wygra zarówno etap 21, jak i ogólną klasyfikację punktową itp.

Strategia obstawiania Tour de France

Aby zdecydować, czy postawić na te kursy, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci obstawić Tour de France. Pierwszą z nich jest jednak pamiętanie, że jest 21 etapów. Aby jak najlepiej wykorzystać kursy na Tour de France, potrzebna jest dobra strategia obstawiania!
Forma. Miej oko na występy w ostatnich wyścigach wielodniowych, Giro d’Italia i Vuelta.
Wyścigi na czas | Wyścigi na czas stają się coraz ważniejsze dzięki Tour de France. Są to dobre etapy do obstawiania, ponieważ wszystko sprowadza się do liczb.
Kontuzje. Zawodnik nie może przez trzy tygodnie ścigać się bez formy lub bez zdrowia. Zwracaj uwagę na wiadomości o kontuzjach przed treningiem, a jeśli lubisz kolarza, który wraca po kontuzji lub chorobie, upewnij się, że był w stanie zbudować kondycję.
Drużyna. Ci, którzy kwalifikują się do klasyfikacji generalnej lub wygrywają w klasyfikacji generalnej, są tak dobrzy, jak zespół kolarzy, który ich wspiera. Mogą być najlepszymi kolarzami, ale jeśli ich drużyna nie jest wystarczająco silna, by pomóc im głęboko w górach, nie są najlepszym wyborem.

Przewidywania dotyczące Tour de France 2023

Geraint Thomas jest zeszłorocznym zwycięzcą i według zakładów na Tour de France jest również jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w 2023 roku. Jednak jego występ przed wyścigiem nie był najlepszy. Nie udało mu się ukończyć Tour de Suisse.
Z drugiej strony, zwycięzca Tour de Suisse Egan Bernal jest obecnie jednym z największych faworytów. W tym sezonie udało mu się wygrać Paryż-Nicea. Jego wyniki i talent wydają się obiecujące, ale nie powinniśmy zapominać, że zawsze mogą zdarzyć się niespodzianki.
Dwaj czołowi słoweńscy kolarze, Tadej Pogacar i Primož Roglic, są również uważani za mocnych kandydatów do żółtej koszulki, według wskazówek Tour de France. Podobnie jak Chris Froome, który celuje w swój piąty tytuł Tour de France.

materiał zewnętrzny

...

Najpopularniejsze:


Najnowsze: